Miloslav Čech
Fotograf Miloslav Čech

Miloslav Čech, fotograf, autor fotografií ilustrujících rubriku Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové

Když jsem v roce 2005 začala psát svoji první ze sedmi pragensií, hledala jsem fotografa, který by dokázal splnit mé představy o pražských záběrech. Nabízelo se mi jich několik, ale jejich nabídka mě neohromila – až na jednu výjimku: tou byly snímky Miloslava Čecha. Od té doby tento rodilý Pražák a ctitel Prahy procházel kvůli mým sedmi pragensiím, z nichž pět vydalo nakladatelství Albatrosmedia, a dvě Euromedia, se svým „dovedným“ fotoaparátem nejrůznější místa, a nikdy se nestalo, že bych mu nějakou fotografii vrátila.

Pan Čech, který prý fotil odmala, měl pro mě i tu přednost, že ačkoli vystudoval management podnikání se zaměřením na BOZP, se stal v březnu roku 1992 akreditovaným průvodcem jak po České republice, tak po Praze. Jeho snímky můžete vidět nejen v mých knihách, ale i v knihách nakladatelství MILPO nazvaných „Praha křížem krážem“ pojednávajících o Praze 2, 5, 7 a 8, kam psal i některé texty.

Jedna z fotografií Miloslava Čecha pro rubriku Pražské okénko: Neobvyklý vstup do Národního divadlaNení divu, že jsem se na něj obrátila se žádostí o spolupráci pro Pražské okénko, protože i pro ně bude fotit záběry, které vhodně doplní můj text. Představí vám například nedávno zbořené málo známé objekty v centru města, detail zajímavého ohonu jednoho slavného koně, neobvyklý vstup do Národního divadla apod.

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.