Průvodci

Poznejte své průvodce Prahou křížem krážem

Portál Praha křížem křížem založila Kristýna Maková a otevřela ho i dalším průvodcům, jejichž autorské procházky pod hlavičkou Prahy křížem krážem jsou obohacením a nedílnou částí programu. Seznamte se s nimi!

Máte svého oblíbeného průvodce? A víte, že na tomhle portálu si zážitkovou procházku můžete vybrat i podle toho, kdo ji vede?

Kristýna Maková

Kristýna Maková

Průvodkyně, zakladatelka projektu, ideamakerka

Kristýna miluje práci průvodkyně, které se naplno začala věnovat na konci roku 2019. V roce 2020 složila veškeré potřebné zkoušky profesní kvalifikace. Ráda lidem ukazuje nejrůznější místa a dává jim prostor, aby si k nim našli vlastní vztah, a to i díky informacím, které jim předá. Ráda pořádá akce, které umožní jejich účastníkům nadšeně objevovat nejrůznější zákoutí Prahy.

Zážitkové procházky s Kristýnou > 

Judita Peschlová

Judita Peschlová

Průvodkyně (externí spolupracovnice)

Judita je zkušená průvodkyně. V cestovním ruchu působí na různých pozicích víc jak 40 let. Práci průvodkyně se ale věnovala průběžně celou dobu. Průvodcování je její vášní, koníčkem a láskou. Stejně jako Praha, která je jejím domovem už přes 20 let. Její specializací jsou témata zahrnující tajemno, magičnost, mýty, mystiku, legendy a historii ve spojení se symboly.

Zážitkové procházky s Juditou > 

Jan Kroča

Jan Kroča

Průvodce (externí spolupracovník)

Honza je vzděláním historik. Dlouho pracoval jako novinář, publicista a PR konzultant, ale postupně se naplno začal věnovat tomu, co ho opravdu naplňuje, a to je průvodcovství, při kterém využívá také svoji citlivost, se kterou vnímá krajinu a její jemné energie. Provází krajinou nejen turisty, ale i poutníky. A k tomu ještě studuje alchymii, geomancii a také tarot.

Zážitkové procházky s Honzou > 

Soňa Procházková

Soňa Procházková

Průvodkyně (externí spolupracovnice)

Tomáš Bezouška

Tomáš Bezouška

Průvodce (externí spolupracovník)

Tomášovi učarovala v dětském věku astronomie. Své první průvodcovské krůčky si vyzkoušel na Štefánikově hvězdárně. I když je renesančním člověkem, sám by se nejlépe cítil v době barokní nebo v 19. století. V Praze nejraději provádí návštěvníky po historických prostorách Hlavního a Masarykova nádraží, rád připravuje vycházky i po pražských parcích a do míst mimo hlavní průvodcovské trasy.

Ludmila Vítková

Ludmila Vítková

Průvodkyně (externí spolupracovnice)

Ludmila pracuje jako profesionální průvodkyně Prahou už 30 let. Jednou z lokalit mimo hlavní pražské trasy, se kterou vás může seznámit, je například Zbraslav.

Sama k tomu dodává: „Praha je nádherná, pojďme její krásu společně objevovat.“