Průvodci

Poznejte své průvodce Prahou křížem krážem

Praha křížem křížem je portál založený Kristýnou Makovou. Ta ho otevřela i dalším průvodcům, jejichž autorské procházky se pod hlavičkou Prahy křížem krážem také realizují. Seznamte se s nimi!

Máte svého oblíbeného průvodce? A věděli jste, že na tomhle portálu si zážitkovou procházku můžete vybrat i podle toho, kdo ji vede?

Kristýna Maková

Kristýna Maková

Průvodkyně, zakladatelka projektu, ideamakerka

Kristýna miluje práci průvodkyně, které se naplno začala věnovat na konci roku 2019. V roce 2020 složila veškeré potřebné zkoušky profesní kvalifikace. Ráda lidem ukazuje nejrůznější místa a dává jim prostor, aby si k nim našli vlastní vztah, a to i díky informacím, které jim předá. Ráda pořádá akce, které umožní jejich účastníkům nadšeně objevovat nejrůznější zákoutí Prahy.

Zážitkové procházky s Kristýnou > 

Judita Peschlová

Judita Peschlová

Průvodkyně (externí spolupracovnice)

Judita je zkušená průvodkyně. V cestovním ruchu působí na různých pozicích víc jak 40 let. Práci průvodkyně se ale věnovala průběžně celou dobu. Průvodcování je její vášní, koníčkem a láskou. Stejně jako Praha, která je jejím domovem už přes 20 let. Její specializací jsou témata zahrnující tajemno, magičnost, mýty, mystiku, legendy a historii ve spojení se symboly.

Zážitkové procházky s Juditou > 

Jan Kroča

Jan Kroča

Průvodce (externí spolupracovník)

Honza je vzděláním historik. Dlouho pracoval jako novinář, publicista a PR konzultant, ale postupně se naplno začal věnovat tomu, co ho opravdu naplňuje, a to je průvodcovství, při kterém využívá také svoji citlivost, se kterou vnímá krajinu a její jemné energie. Provází krajinou nejen turisty, ale i poutníky. A k tomu ještě studuje alchymii, geomancii a také tarot.

Zážitkové procházky s Honzou >