Vánoce ve vzpomínkách Ignáta Hermanna
Ignát Herrmann v mladších letech. (Kresba: Jiří Filípek)

Tento ve své době oblíbený spisovatel (*1854—†1935) se v Praze původně vyučil kupcem, ale zlákalo ho to, čemu se naplno věnoval jeho dědeček – známý a uctívaný nakladatel Jan Hostivít Pospíšil (*1785—†1868). Ten vydával směsici knih –od Komenského Orbis pictus až po kramářské a duchovní písně, modlitby ap. Ignát pracoval nejprve v Ottově nakladatelství, od roku 1885 byl redaktorem Národních listů, kde se věnoval soudničkám (podepisovaným zkratkou „-on“) a proslavil se i jako spisovatel. Bohužel dnes už nepatří k vyhledávaným autorům, přestože nabízí nesmírně zajímavé informace o životě v Praze. Dnes jsem proto vybrala jeho vzpomínky na dění kolem vánočních svátků. 

 

 

Chcete si přečíst celý článek?

Můžete během chvilky, díky přístupu k členské sekci Pražského okénka nebo jako člen(ka) Klubu Prahy křížem krážem po přihlášení ke svému účtu.

Přístup do členské sekce s novými i staršími články z rubriky Pražské okénko si můžete zřídit tady. >>

Nebo se staňte členy Klubu Prahy křížem krážem a ke všem článkům z rubriky Pražské okénko budete mít automaticky přístup jako součást členství. >>

 

Stanislava Jarolímková

Stanislava Jarolímková

Autorka rubriky Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové. Její medailonek najdete tady.

Autory ilustrací pro rubriku jsou Karel Benetka, Jiří Filípek a Miloslav Čech.

Rubriky

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.