Stanislava Jarolímková
Stanislava Jarolímková (Foto: archiv Stanislavy Jarolímkové)

Stanislava Jarolímková, spisovatelka a novinářka, autorka příspěvků rubriky Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové

Jsem rodilý Pražák, nejprve jsem měla prozkoumanou Stromovku, u níž jsme bydleli, ale postupně jsem se seznamovala s dalšími částmi města. Protože již tehdy jsem si zapisovala vše, co mi připadalo zajímavé z hromad knih, které jsem pročítala, začaly se mi hromadit i poznámky spojené s Prahou.

A při studiu Žurnalistické fakulty UK jsem už spolupracovala s některými redakcemi předních pražských deníků a časopisů včetně Večerní Prahy, takže jsem si pro objevované „tajnosti“ metropole pořídila velký a náležitě tlustý sešit. 

Když jsme se před lety stěhovali i s rodinami ženatých synů kousek za Prahu, nebrala jsem to jako smutné loučení. Protože jsem od roku 1991 pracovala jako novinář na volné noze, jezdívala jsem do rodného města každou chvíli do redakcí tiskovin a později především do nakladatelství.

Při psaní pragensií jsem procházela místa, o kterých jsem psala, a občas jsem využila laskavé nabídky svého fotografa a akreditovaného průvodce Miloslava Čecha, a podnikla s ním několik velmi zajímavých vycházek. Přesto jsem si na zahradě u nového domu „usadila“ jednu malou dlažební kostičku pohozenou na Václavském náměstí, kterou jsem si přivezla při stěhování, abych tu měla alespoň tento kousíček rodného města.

Pokud chcete vědět o mě a mojí práci více, můžete se podívat na moje webové stránky a na můj Facebook

Zde nejen představuji své knihy, ale do října 2019 jsem tu nabízela 10 let dvakrát týdně krátké zajímavosti. Poté jsem začala psát pro pohodovou Čekanku, časopis pro hravé psavce a zvídavé čtenáře a od 1. 1. 2021 jsem s potěšením přijala nabídku průvodkyně a zakladatelky portálu „Praha křížem krážem“ paní Kristýny Makové, která na něm pro mne zřídila tuto rubriku.

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.