Procházka: Vyšehrad pod rouškou noci

Objevte krásy a tajemství vyšehradských zákoutí pod rouškou noci. Přijďte na (pod)večerní procházku s dalšími odvážlivci. Když nás bude víc, nebudeme se bát vlka nic.

Poznejte jedinečnou atmosféru Vyšehradu po setmění. Poslechněte si zajímavé příběhy, které se k tomuto místu opředenému mnoha legendami vážou.

Co se dozvíte a možná jste o tom dosud ani neměli tušení?Foto: Kristýna Maková

1. Kde na Vyšehradě sídlil kupec Sámo? A proč si ho za sídlo vybral první český král?
2. Založila tu kněžna Libuše svou čarovnou zahrádku? Dala tu vystavět podzemní zámek s poklady? A kde čeká Libušino vojsko?
3. Sídlila na Vyšehradě kultura starší než Keltové a Slované, která tu vystavěla velký kamenný kruh? Co z něj zůstalo?
4. Kde na Vyšehradě dožila svůj život matka Karla IV. Eliška Přemyslovna? A co ještě měl společného Karel IV. s Vyšehradem?
5. Točil se na Vyšehradě film Mission: Impossible s Tomem Cruisem? A kde?
6. Postavil tu kníže Neklan věž se střechou z ryzího zlata?
7. Jsou tu ruiny nejstaršího kamenného mostu v Praze?
8. Kde tu stála socha staroslovanské bohyně Krasiny ze zlata a v nadživotní velikosti?
9. Byla na Vyšehradě rotunda svatého Klimenta se slovanskou školou? A kam zmizela?
10. Proč tu setkávají na svátek svatého Valentýna snoubenci?

A samozřejmě nebude chybět ani alespoň zmínka o Popelce Biliánové. Protože ji máme rádi prostě… 🙂

Foto: Kristýna Maková

Dozvíte se nejen to, ale i něco dalšího. Přijďte se projít, něco se dozvědět a něco zažít! Pod rouškou noci. S pohledy na osvětlený Vyšehrad i krásným výhledem na pražská panoramata z hradeb vyšehradské pevnosti. Projdete se nejen po hradbách, ale i královské a knížecí akropoli.

Foto: Kristýna Maková

Událost na Facebooku s aktuálními informacemi: https://www.facebook.com/events/2939818079480494/

Termín procházky:

  • 16.07.2020 20:35-22:10 (https://www.facebook.com/events/2939818079480494/)
  • Máte zájem o jiný termín procházky? Napište si o informace na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, můžete být zařazeni do mailing listu a informace o nově vypsaných procházkách vám budou chodit přímo do vaší e-mailové schránky.
  • Chcete si objednat individuální termín procházky, nebo dokonce procházku či akci vytvořenou na míru? Napište svou poptávku na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz

Cena:

  • dospělí: 350 Kč
  • děti 6-15 let: 175 Kč

Počet účastníků:

  • Procházka je určena pro skupinu do 20 účastníků. Minimální počet účastníků je 8.

Procházku organizuje:

  • Kristýna Maková

Procházku vede:

Kontakt na organizátora:

Jaké objekty se zpoplatněným vstupem navštívíme?

Součástí procházky nejsou objekty, do kterých je zpoplatněný vstup.

Místo setkání a další související informace:

  • Informaci o místě setkání obdrží závazně přihlášení účastníci e-mailem před datem konání akce. Případné změny nebo zrušení akce může být oznámeno pouze závazně přihlášeným účastníkům. Změna programu vyhrazena.

Jak se přihlásit?

Účast na akci je možné rezervovat a uhradit pouze on-line a předem, a to buď přímo přes webové rozhraní (níže) nebo na e-mailu info@prahakrizemkrazem.cz. Pokud byste se potřebovali na něco zeptat, pište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz.

Rozhodli jste se na poslední chvíli?

Chcete-li se přihlásit v den konání procházky, napište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, a do e-mailu připište nejen to, kolik účastníků chcete přihlásit, ale i na jakém telefonním čísle vás zastihnu. E-mailovou schránku někdy kontroluju ještě naposledy hodinu před akcí. Pokud vám přijde obratem odpověď (nebo vám zavolám) a bude ještě volné místo, pak hurá (!), můžete se ještě takhle narychlo ke komentované procházce připojit.

Jak uhradit vstupenky?

Místo na procházce je závazně rezervováno po potvrzení přihlášky zaslané na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz a uhrazení příslušné částky na účet 454 277 5036 / 5500. Platbu je třeba provést nejpozději do 7 dnů od přihlášení nebo do dne konání akce (připsání na účet v den konání akce), přihlásíte-li se v kratší době před konáním akce. Instrukce, jak provést platbu, Vám zašle pořadatel po přihlášení na akci.

Změny, storno podmínky a zrušení účasti:

Pokud zjistíte, že se nemůžete procházky zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradníka. Účast lze zrušit nejpozději 3 dny (72 hodin) před akcí, jinak je platný storno poplatek ve výši 100 %.

Pokud se přihlásíte a neuhradíte vstupné do 7 dnů nebo do dne konání akce (den připsání částky na účet), přihlásíte-li se v kratší době před akcí, bude přihláška považována za zrušenou. Nestihli jste zaplatit a přesto se chcete akce zúčastnit? Kontaktujte e-mailem organizátora a můžete se společně domluvit, jak situaci vyřešit.

O změně v počtu účastníků nebo zrušení přihlášky písemně informujte e-mailem organizátora, a to i v případě, že ještě nebyla uhrazena.

Typ procházky:

Praha pod rouškou noci. S jakými dalšími místy v Praze se můžete seznámit v rámci procházek pořádaných v tomto formátu? Zjistíte v programu akcí tady.

Co ještě dodat?

Přeju hezké dny vám všem a těším se na setkání s těmi, kteří přijdou! Kristýna Maková

Přihlaste se na komentovanou procházku on-line přímo z webu:

[wpforms id=“264″ title=“false“ description=“false“]

 

Procházky, které už proběhly:

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.