Procházka: Pražský hrad pod rouškou noci

Objevte krásy a tajemství některých zákoutí Pražského hradu pod rouškou noci. Přijďte na (pod)večerní procházku s dalšími odvážlivci. Když nás bude víc, nebudeme se bát vlka nic.

Poznejte neopakovatelnou atmosféru Pražského hradu po setmění, kdy už opadl i ten největší nápor turistů. Poslechněte si zajímavé příběhy, které se k tomuto místu opředenému mnoha legendami vážou, místu, kde o dějiny zavadíte prakticky na každém kroku.

Co se dozvíte a možná jste o tom dosud ani neměli tušení?

 1. Kdy byl založen Pražský hrad? A co to má společného s první českou svatou, babičkou svatého Václava, mučednicí Ludmilou?
 2. Kde se mohl nacházet pahorek Žiži, prastaré pohanské kultovní místo?
 3. Jaké poklady se skrývají pod dlažbou třetího hradního nádvoří?
 4. Kde se konaly postřižiny svatého Václava?
 5. Kdo skutečně žil ve Zlaté uličce? A kterým domem se prý dá vstoupit do jiné dimenze, tedy paralelní Prahy?
 6. Kde se světí voda pro chrám svatého Víta?
 7. Za kterého panovníka zaznamenal největší rozmach Lví dvůr a na Hradě byli chováni lvi, tygři, medvědi, rysi, levharti, vlci a lišky nebo dravé ptactvo?

Dozvíte se nejen to, ale i něco dalšího. Přijďte se projít, něco se dozvědět a něco zažít! Pod rouškou noci. S pohledy na hru světel v největším souvislém historickém hradním areálu na světě (alespoň podle Guinnessovy knihy rekordů) i krásným výhledem na pražská panoramata z místa, na které mnozí lidé tak rádi upínají zrak. Tak tentokrát z druhé strany.

 

Událost na Facebooku s aktuálními informacemi: https://www.facebook.com/events/334772427925644/

Termín procházky:

 • 15.08.2020 20:05-21:40 (https://www.facebook.com/events/334772427925644/)
 • Máte zájem o jiný termín procházky? Napište si o informace na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, můžete být zařazeni do mailing listu a informace o nově vypsaných procházkách vám budou chodit přímo do vaší e-mailové schránky.
 • Chcete si objednat individuální termín procházky, nebo dokonce procházku či akci vytvořenou na míru? Napište svou poptávku na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz

Cena:

 • dospělí: 350 Kč
 • děti 6-15 let: 175 Kč

Počet účastníků:

 • Procházka je určena pro skupinu do 17 účastníků. Minimální počet účastníků je 8.

Procházku organizuje:

 • Kristýna Maková

Procházku vede:

Kontakt na organizátora:

Jaké objekty se zpoplatněným vstupem navštívíme?

Součástí procházky nejsou objekty, do kterých je zpoplatněný vstup.

Místo setkání a další související informace:

 • Informaci o místě setkání obdrží závazně přihlášení účastníci e-mailem před datem konání akce. Případné změny nebo zrušení akce může být oznámeno pouze závazně přihlášeným účastníkům. Změna programu vyhrazena.

Jak se přihlásit?

Účast na akci je možné rezervovat a uhradit pouze on-line a předem, a to buď přímo přes webové rozhraní (níže) nebo na e-mailu info@prahakrizemkrazem.cz. Pokud byste se potřebovali na něco zeptat, pište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz.

Rozhodli jste se na poslední chvíli?

Chcete-li se přihlásit v den konání procházky, napište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, a do e-mailu připište nejen to, kolik účastníků chcete přihlásit, ale i na jakém telefonním čísle vás zastihnu. E-mailovou schránku někdy kontroluju ještě naposledy hodinu před akcí. Pokud vám přijde obratem odpověď (nebo vám zavolám) a bude ještě volné místo, pak hurá (!), můžete se ještě takhle narychlo ke komentované procházce připojit.

Jak uhradit vstupenky?

Místo na procházce je závazně rezervováno po potvrzení přihlášky zaslané na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz a uhrazení příslušné částky na účet 454 277 5036 / 5500. Platbu je třeba provést nejpozději do 7 dnů od přihlášení nebo do dne konání akce (připsání na účet v den konání akce), přihlásíte-li se v kratší době před konáním akce. Instrukce, jak provést platbu, Vám zašle pořadatel po přihlášení na akci.

Změny, storno podmínky a zrušení účasti:

Pokud zjistíte, že se nemůžete procházky zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradníka. Účast lze zrušit nejpozději 3 dny (72 hodin) před akcí, jinak je platný storno poplatek ve výši 100 %.

Pokud se přihlásíte a neuhradíte vstupné do 7 dnů nebo do dne konání akce (den připsání částky na účet), přihlásíte-li se v kratší době před akcí, bude přihláška považována za zrušenou. Nestihli jste zaplatit a přesto se chcete akce zúčastnit? Kontaktujte e-mailem organizátora a můžete se společně domluvit, jak situaci vyřešit.

O změně v počtu účastníků nebo zrušení přihlášky písemně informujte e-mailem organizátora, a to i v případě, že ještě nebyla uhrazena.

Typ procházky:

Praha pod rouškou noci. S jakými dalšími místy v Praze se můžete seznámit v rámci procházek pořádaných v tomto formátu? Zjistíte v programu akcí tady.

Co ještě dodat?

Přeju hezké dny vám všem a těším se na setkání s těmi, kteří přijdou! Kristýna Maková

Přihlaste se na komentovanou procházku on-line přímo z webu:

[wpforms id=“264″ title=“false“ description=“false“]

 

Foto: © Kristýna Maková, PrahaKrizemKrazem.cz

 

Procházky, které už proběhly:

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.