Procházka: Poznejte blíž některá z tajemství Karlova mostu
White swans near Charles Bridge in Prague free stock photos picjumbo Viktor Hanacek

Objevte i ty možná nečekané krásy Karlova mostu, které se pojí i s příběhy a legendami. A také s pohledem z věže i ze člunu.

Přijďte na víkendovou procházku, během které vyjdeme na jednu z mosteckých věží a projedeme se ve člunu po Vltavě až k základům Juditina mostu, které si jinak než takhle při plavbě nebo z přístaviště člunů Pražských Benátek prakticky nemáte šanci prohlédnout.

Co o Karlově mostě jste možná ještě nevěděli?

 1. Proč si Karel IV. pro položená základního kamene vybral právě 9.7. 1357 (v 5:31 hodin)?
 2. Kde stál Juditin most, předchůdce mostu Karlova? A co z něj zbylo?
 3. Jak to bylo se stavbou mostu a vajíčky z Velvar?
 4. Kdy a proč se na mostě objevily sochy?
 5. Co má Karlův most společného s vyšehradskými kasematami?
 6. Jaké příběhy se váží k předmostí, věžím a branám?
 7. Ve kterém pilíři mostu se dnes nachází galerie?
 8. Kde je možné si prohlédnout románský reliéf z 12. století?
 9. Jaký význam měl most v době svého vzniku, když zajišťoval spojení mezi pravým a levým břehem Vltavy, Starým a Novým Městem pražským?
 10. Jaké je astronomické propojení Karlova mostu a Pražského hradu s katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha?

To se dozvíte!

A nejen to, ale i něco dalšího. Přijďte se projít, prohlédnout si Karlův most z věže i z člunu plujícího po Vltavě, něco se dozvědět a něco zažít! S pohledem na jedno z nejkrásnějších světových panoramat.

Událost na Facebooku s aktuálními informacemi: https://www.facebook.com/events/1186992311642067/

Termín procházky:

 • 16.08.2020 13:15-15:45 (https://www.facebook.com/events/1186992311642067/)
 • Máte zájem o jiný termín procházky? Napište si o informace na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, můžete být zařazeni do mailing listu a informace o nově vypsaných procházkách vám budou chodit přímo do vaší e-mailové schránky.
 • Chcete si objednat individuální termín procházky, nebo dokonce procházku či akci vytvořenou na míru? Napište svou poptávku na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz

Cena:

 • dospělí: 750 Kč
 • děti 6-15 let: 375 Kč
 • senioři nad 65 let: 690 Kč
 • držitelé průkazu ZTP a ZTP/P: 615 Kč
 • V ceně procházky je zahrnuté vstupné do všech navštívených objektů se zpoplatněným vstupem. Cena je tedy konečná.

Počet účastníků:

 • Procházka je určena pro skupinu do 12 účastníků. Minimální počet účastníků je 5.

Procházku organizuje:

 • Kristýna Maková

Procházku vede:

 • Kristýna Maková

Kontakt na organizátora:

Jaké objekty se zpoplatněným vstupem navštívíme?

Součástí vycházky jsou vstupy do objektů (vyjdeme na jednu z mosteckých věží) a plavba po Vltavě (součást poznávacích plaveb Pražské Benátky). Změna programu vyhrazena.

Místo setkání a další související informace:

 • Informaci o místě setkání obdrží závazně přihlášení účastníci e-mailem před datem konání akce. Případné změny nebo zrušení akce může být oznámeno pouze závazně přihlášeným účastníkům. Změna programu vyhrazena.

Jak se přihlásit?

Účast na akci je možné rezervovat a uhradit pouze on-line a předem, a to buď přímo přes webové rozhraní (níže) nebo na e-mailu info@prahakrizemkrazem.cz. Pokud byste se potřebovali na něco zeptat, pište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz.

Rozhodli jste se na poslední chvíli?

Chcete-li se přihlásit v den konání procházky, napište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, a do e-mailu připište nejen to, kolik účastníků chcete přihlásit, ale i na jakém telefonním čísle vás zastihnu. E-mailovou schránku někdy kontroluju ještě naposledy hodinu před akcí. Pokud vám přijde obratem odpověď (nebo vám zavolám) a bude ještě volné místo, pak hurá (!), můžete se ještě takhle narychlo ke komentované procházce připojit.

Jak uhradit vstupenky?

Místo na procházce je závazně rezervováno po potvrzení přihlášky zaslané na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz a uhrazení příslušné částky na účet 454 277 5036 / 5500. Platbu je třeba provést nejpozději do 7 dnů od přihlášení nebo do dne konání akce (připsání na účet v den konání akce), přihlásíte-li se v kratší době před konáním akce. Instrukce, jak provést platbu, Vám zašle pořadatel po přihlášení na akci.

Změny, storno podmínky a zrušení účasti:

Pokud zjistíte, že se nemůžete procházky zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradníka. Účast lze zrušit nejpozději 3 dny (72 hodin) před akcí, jinak je platný storno poplatek ve výši 100 %.

Pokud se přihlásíte a neuhradíte vstupné do 7 dnů nebo do dne konání akce (den připsání částky na účet), přihlásíte-li se v kratší době před akcí, bude přihláška považována za zrušenou. Nestihli jste zaplatit a přesto se chcete akce zúčastnit? Kontaktujte e-mailem organizátora a můžete se společně domluvit, jak situaci vyřešit.

O změně v počtu účastníků nebo zrušení přihlášky písemně informujte e-mailem organizátora, a to i v případě, že ještě nebyla uhrazena.

Co ještě dodat?

Přeju hezké dny vám všem a těším se na setkání s těmi, kteří přijdou! Kristýna Maková

 

Přihlaste se na komentovanou procházku on-line přímo z webu:

[wpforms id=“264″ title=“false“ description=“false“]

 

Foto: © Viktor Hanacek, PicJumbo.com

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.