Procházka: Potulný parfumér pražský na Královské cestě

Potulný parfumér putuje krajem a obohacuje naše životy o další rozměr, díky svým vonným kompozicím. Ač potulný, má v Praze kde hlavu složit. Zveme vás na zážitkovou procházku s vonnými látkami inspirovanými Karlem IV., jeho manželkami a Královskou cestou.

Foto: GDJ, Pixabay

Poznejte Prahu i ve společnosti vůní, které vytvořila Petra Hlavatá, žena, jejímž posláním je pozvednout čich Čechů. Průvodkyní po Praze vám bude Kristýna Maková, se kterou pak objevíte zákoutí známější i méně známá.

Foto: GDJ, Pixabay

Zážitková přednáška s vonným barem

Petra Hlavatá, autorka vonné typologie RafaellaZačneme zážitkovou přednáškou, při které vás Petra Hlavatá seznámí s vůněmi a vonnými látkami v kontextu jejich kompozic. Petra je autorkou vonné typologie Rafaella. Ukáže vám, jak s vůněmi pracovat, jak je vnímat, aby pracovaly i ony s vámi. Vše si očicháte a necháte na sebe působit. Naladíte se na přítomný okamžik a na to, co ve vás vůně vyvolávají za pocity, dojmy, představy nebo vzpomínky. Z hlediska paměti je totiž čich vládnoucím smyslem a jeho databanka obsahuje tisíce různých záznamů. Když se nám připomenou, dokážou v nás vyvolat nejen vzpomínky, ale i dávno zasunuté emoce.

Zážitková procházka po Královské cestě s vůněmi

Foto: Willgard, Pixabay

V druhé polovině se pak s Kristýnou a vůněmi budeme procházet Prahou a poznáme ji zase v jiném kontextu, obohacenou o vůně, které byly součástí historie. Budeme s nimi putovat po cestách, po kterých chodili (nejen) naši předkové. Jak se říká, dějiny lidstva jsou i dějinami vůni. A možná i díky nim se tak trochu vrátíme do časů, kdy lidé žili více tady a teď, spojeni se sebou, se zemí i nebem, s prostorem, ve kterém žili. Přesně uprostřed. Někdy to mohly být časy kruté a syrové, jindy zas radostné, obohacující a povznášející. Objevme spolu kouzelnou realitu, která je skutečná, nakolik to připustíme. A opusťme na chvíli svět virtuální reality, která nás stále víc a víc vtahuje do zvláštního bezčasí mimo přítomný okamžik.

Co se dozvíte a co vám ukážeme?

 1. Objevíte krásný prostor Café Art Gallery, v jednom ze dvorků domů v Mostecké ulici. Čeká tam na nás krásný a pohostinný prostor, místo podlahy tu budeme chodit po mramorovém písku. Už to samo o sobě je jedinečný zážitek.
 2. Poznáte některé vonné kompozice inspirované vonnými látkami, které provázejí lidstvo od (ne)paměti.
 3. Vezmeme vás na Malostranskou mosteckou věž, abyste poznali Prahu z nadhledu levého břehu Vltavy.
 4. Projdeme spolu část Královské cesty, z Malé Strany až na Hrad.
 5. V průběhu putování budete poznávat Prahu perspektivou vonných látek, které nás budou provázet.

Povíme vám samozřejmě nejen to, ale i něco dalšího. Přijďte se projít, něco se dozvědět a něco zažít!

Událost na Facebooku s aktuálními informacemi: https://www.facebook.com/events/350225139343827/

Termín procházky:

 • 23.09. 2020 17:00-20:00 (https://www.facebook.com/events/350225139343827/)
 • Máte zájem o jiný termín procházky? Napište si o informace na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, můžete být zařazeni do mailing listu a informace o nově vypsaných procházkách vám budou chodit přímo do vaší e-mailové schránky.
 • Chcete si objednat individuální termín procházky, nebo dokonce procházku či akci vytvořenou na míru? Napište svou poptávku na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz

Cena:

 • dospělí: 750 Kč
 • děti 6-15 let: 690 Kč
 • senioři nad 65 let: 690 Kč
 • držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P: 650 Kč
 • členové Klubu Muzea hlavního města Prahy: 650 Kč

Počet účastníků:

 • Procházka je určena pro skupinu do 12 účastníků. Minimální počet účastníků je 5.

Procházku organizuje:

 • Kristýna Maková

S vůněmi vás seznámí a jejich světem provede:

Procházku vede:

 • Kristýna Maková

Kontakt na organizátora:

Jaké objekty se zpoplatněným vstupem navštívíme?

Úvodní zážitková přednáška se koná v Café Art Gallery v Mostecké ulici. Součástí procházky je návštěva Malostranské mostecké věže. Cena vstupného do všech objektů je zahrnuta v ceně akce, ta je tedy konečná.

Místo setkání a další související informace:

 • Informaci o místě setkání obdrží závazně přihlášení účastníci e-mailem před datem konání akce. Případné změny nebo zrušení akce může být oznámeno pouze závazně přihlášeným účastníkům. Změna programu vyhrazena.

Jak se přihlásit?

Účast na akci je možné rezervovat a uhradit pouze on-line a předem, a to buď přímo přes webové rozhraní (níže) nebo na e-mailu info@prahakrizemkrazem.cz. Pokud byste se potřebovali na něco zeptat, pište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz.

Rozhodli jste se na poslední chvíli?

Chcete-li se přihlásit v den konání procházky, napište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, a do e-mailu připište nejen to, kolik účastníků chcete přihlásit, ale i na jakém telefonním čísle vás zastihnu. E-mailovou schránku někdy kontroluju ještě naposledy hodinu před akcí. Pokud vám přijde obratem odpověď (nebo vám zavolám) a bude ještě volné místo, pak hurá (!), můžete se ještě takhle narychlo ke komentované procházce připojit.

Jak uhradit vstupenky?

Místo na procházce je závazně rezervováno po potvrzení přihlášky odeslané přes kontaktní formulář na webu nebo zaslané na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz a uhrazení příslušné částky na účet 454 277 5036 / 5500. Platební údaje Vám přijdou jako součást potvrzení účasti. Platbu je třeba provést nejpozději do 7 dnů od přihlášení nebo do dne konání akce (připsání na účet v den konání akce), přihlásíte-li se v kratší době před konáním akce. Instrukce, jak provést platbu, Vám zašle pořadatel po přihlášení na akci.

Víte o možnosti předprodeje časově přenosných vstupenek?

Líbí se vám procházka, ale nehodí se vám aktuálně vypsaný termín? Chtěli byste být mezi prvními, kdo se dozvědí o nově vypsaných termínech konkrétní procházky, ze kterých si můžete vybírat? Časově přenosná vstupenka z předprodeje platí celých 6 měsíců, během kterých se můžete rozhodnout, který termín si vyberete. Více informací o předprodeji procházek najdete na této stránce.

Změny, storno podmínky a zrušení účasti:

Pokud zjistíte, že se nemůžete procházky zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradníka. Účast lze zrušit nejpozději 3 dny (72 hodin) před akcí, jinak je platný storno poplatek ve výši 100 %.

Pokud se přihlásíte a neuhradíte vstupné do 7 dnů nebo do dne konání akce (den připsání částky na účet), přihlásíte-li se v kratší době před akcí, bude přihláška považována za zrušenou. Nestihli jste zaplatit a přesto se chcete akce zúčastnit? Kontaktujte e-mailem organizátora a můžete se společně domluvit, jak situaci vyřešit.

O změně v počtu účastníků nebo zrušení přihlášky písemně informujte e-mailem organizátora, a to i v případě, že ještě nebyla uhrazena.

Co ještě dodat?

Přeju hezké dny vám všem a těším se na setkání s těmi, kteří přijdou! Kristýna Maková

Přihlaste se na komentovanou procházku on-line přímo z webu:

[wpforms id=“264″ title=“false“ description=“false“]

 

Foto: © monicore, Pixabay

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.