Procházka: Karlův most pohledem strážců obou břehů (s výstupem na obě mostecké věže)

Poznejte most, který byl až do 19. století jediným pražským mostem přes Vltavu, a to pohledem strážců obou břehů Vltavy. Procházka je totiž spojená s výstupem na obě mostecké věže. Přijďte na komentovanou zážitkovou procházku.

Poznejte Karlův most s komentářem průvodkyně, která vám ukáže i zákoutí známější i méně známá.

Při procházce se ve zkratce seznámíte s jeho historií, vývojem a zajímavostmi, které se vážou k jeho současné podobě. Vystoupáme na Staroměstskou i Malostranskou mosteckou věž. A vychutnáme si pohled z ochozů věží z levého i pravého břehu Vltavy.

Co se dozvíte a co vám ukážu?

 1. Jaké datum si vybral Karel IV. pro položení základního kamene?
 2. Jaké církevní řády byly spojeny s ochranou obou vltavských břehů? A čím jsou unikátní?
 3. Jak dlouho byl Karlův most jediným pražským mostem, podle čehož se mu také říkalo Pražský most?
 4. Kde stál Juditin most, předchůdce Karlova mostu? A zachovalo se z něj něco do současnosti?
 5. Kdy a proč se na Karlově mostě objevily sochy? A co to má společného s Římem?
 6. Kde se až do 20. století nacházela, s nadsázkou řečeno, pravděpodobně asi jedna z umělecky nejcennějších toaleta u nás, ne-li v Evropě (a kdo ví, jak je to se světem), jejíž součástí se stal unikátní románský reliéf?
 7. Co je to Pražské slunovratové mystérium? A jakou má souvislost s Karlovým mostem?
 8. A byla při stavbě Karlova mostu skutečně použita vajíčka?
 9. Proč chybí Staroměstské mostecké věži z jedné strany sochařská výzdoba? A proč Malostranská mostecká věž prakticky žádnou sochařskou výzdobu nemá?
 10. Které sousoší spolu s částí pilíře skončilo při povodni roku 1890 na dně řeky, už se na most nevrátilo a bylo nahrazeno jiným?

Povím vám samozřejmě nejen to, ale i něco dalšího. Přijďte se projít, něco se dozvědět a něco zažít!

Událost na Facebooku s aktuálními informacemi: https://www.facebook.com/events/694347508091433

Termín procházky:

 • 27.09. 2020 15:30-17:30 (https://www.facebook.com/events/694347508091433)
 • Máte zájem o jiný termín procházky? Napište si o informace na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, můžete být zařazeni do mailing listu a informace o nově vypsaných procházkách vám budou chodit přímo do vaší e-mailové schránky.
 • Chcete si objednat individuální termín procházky, nebo dokonce procházku či akci vytvořenou na míru? Napište svou poptávku na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz

Cena:

 • dospělí: 380 Kč
 • děti 6-15 let: 190 Kč
 • senioři nad 65 let: 350 Kč
 • držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P: 230 Kč
 • členové Klubu Muzea hlavního města Prahy: 230 Kč

Počet účastníků:

 • Procházka je určena pro skupinu do 12 účastníků. Minimální počet účastníků je 5.

Procházku organizuje:

 • Kristýna Maková

Procházku vede:

 • Kristýna Maková

Kontakt na organizátora:

Jaké objekty se zpoplatněným vstupem navštívíme?

Součástí procházky je návštěva Staroměstské mostecké věže a Malostranské mostecké věže. Cena vstupného do všech objektů je zahrnuta v ceně akce, ta je tedy konečná.

Místo setkání a další související informace:

 • Informaci o místě setkání obdrží závazně přihlášení účastníci e-mailem před datem konání akce. Případné změny nebo zrušení akce může být oznámeno pouze závazně přihlášeným účastníkům. Změna programu vyhrazena.

Jak se přihlásit?

Účast na akci je možné rezervovat a uhradit pouze on-line a předem, a to buď přímo přes webové rozhraní (níže) nebo na e-mailu info@prahakrizemkrazem.cz. Pokud byste se potřebovali na něco zeptat, pište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz.

Rozhodli jste se na poslední chvíli?

Chcete-li se přihlásit v den konání procházky, napište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, a do e-mailu připište nejen to, kolik účastníků chcete přihlásit, ale i na jakém telefonním čísle vás zastihnu. E-mailovou schránku někdy kontroluju ještě naposledy hodinu před akcí. Pokud vám přijde obratem odpověď (nebo vám zavolám) a bude ještě volné místo, pak hurá (!), můžete se ještě takhle narychlo ke komentované procházce připojit.

Jak uhradit vstupenky?

Místo na procházce je závazně rezervováno po potvrzení přihlášky zaslané na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz a uhrazení příslušné částky na účet 454 277 5036 / 5500. Platbu je třeba provést nejpozději do 7 dnů od přihlášení nebo do dne konání akce (připsání na účet v den konání akce), přihlásíte-li se v kratší době před konáním akce. Instrukce, jak provést platbu, Vám zašle pořadatel po přihlášení na akci.

Víte o možnosti předprodeje časově přenosných vstupenek?

Líbí se vám procházka, ale nehodí se vám aktuálně vypsaný termín? Chtěli byste být mezi prvními, kdo se dozvědí o nově vypsaných termínech konkrétní procházky, ze kterých si můžete vybírat? Časově přenosná vstupenka z předprodeje platí celých 6 měsíců, během kterých se můžete rozhodnout, který termín si vyberete. Více informací o předprodeji procházek najdete na této stránce.

Změny, storno podmínky a zrušení účasti:

Pokud zjistíte, že se nemůžete procházky zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradníka. Účast lze zrušit nejpozději 3 dny (72 hodin) před akcí, jinak je platný storno poplatek ve výši 100 %.

Pokud se přihlásíte a neuhradíte vstupné do 7 dnů nebo do dne konání akce (den připsání částky na účet), přihlásíte-li se v kratší době před akcí, bude přihláška považována za zrušenou. Nestihli jste zaplatit a přesto se chcete akce zúčastnit? Kontaktujte e-mailem organizátora a můžete se společně domluvit, jak situaci vyřešit.

O změně v počtu účastníků nebo zrušení přihlášky písemně informujte e-mailem organizátora, a to i v případě, že ještě nebyla uhrazena.

Co ještě dodat?

Přeju hezké dny vám všem a těším se na setkání s těmi, kteří přijdou! Kristýna Maková

Přihlaste se na komentovanou procházku on-line přímo z webu:

[wpforms id=“264″ title=“false“ description=“false“]

 

Foto: © ArtTower, Pixabay

 

Procházky, které už proběhly:

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.