Procházka: Karlův most pod rouškou noci

Objevte krásy a tajemství některých zákoutí Karlova mostu pod rouškou noci. Přijďte na (pod)večerní procházku s dalšími odvážlivci. Když nás bude víc, nebudeme se bát vlka nic.

Poznejte neopakovatelnou atmosféru Karlova mostu po setmění, kdy už opadl i ten největší nápor turistů. Poslechněte si zajímavé příběhy, které se k tomuto místu opředenému mnoha legendami vážou, místu, kde o dějiny zavadíte prakticky na každém kroku.

Co se dozvíte a možná jste o tom dosud ani neměli tušení?

Foto: © Kristýna Maková, PrahaKrizemKrazem.cz

 1. Jak je možné, že byl most v dobách Karla IV. delší než je teď? Dokonce měl prý o dva pilíře víc. Kam se tedy poděly?
 2. Jaké je astronomické propojení Karlova mostu a Pražského hradu s katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha?
 3. Jaké legendy se vážou k ledňáčkům na Staroměstské mostecké věži?
 4. Znáte pověsti o rytíři Bruncvíkovi? Víte, že v Karlově mostě je údajně zazděný jeho zázračný meč? A jakou souvislost to má s knížetem Václavem a Blanickými rytíři?
 5. Které mostní pilíře a oblouky byly pobořeny při povodni v roce 1891 a musely být postaveny znovu?
 6. A jak je to s lampička mi na balkonu domu U Obrázku Panny Marie v ulici Na Kampě? Kam zmizely a proč? Kde se našly? A jaké legendy se k nim váží?
 7. Kde byste tu našli márnici a nebo hřbitůvek?
 8. Kterému místu se říká Pražské Benátky? A co má společného s Čertovkou?
 9. Kde byste tu našli jediný mužský klášter, který založila žena?
 10. Kde se nacházejí některé originály sousoší z Karlova mostu, která byla nahrazena kopiemi?

Dozvíte se nejen to, ale i něco dalšího. Přijďte se projít, něco se dozvědět a něco zažít! Pod rouškou noci. S pohledy na hru světel na jediném mostě na světě, který je osvětlený plynem (tedy plynovými lampami) i krásným výhledem na pražská panoramata z místa, které spojuje dva světy, levý a pravý břeh Vltavy, a které obdivují lidé z celého světa. Tak tentokrát se budeme dívat nejen na něj, ale i z něj.

Foto: © Kristýna Maková, PrahaKrizemKrazem.cz

Událost na Facebooku s aktuálními informacemi: https://www.facebook.com/events/216364382763723/

Termín procházky:

Foto: © Kristýna Maková, PrahaKrizemKrazem.cz

 • 13.07.2020 21:05-22:35 (https://www.facebook.com/events/216364382763723/)
 • Máte zájem o jiný termín procházky? Napište si o informace na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, můžete být zařazeni do mailing listu a informace o nově vypsaných procházkách vám budou chodit přímo do vaší e-mailové schránky.
 • Chcete si objednat individuální termín procházky, nebo dokonce procházku či akci vytvořenou na míru? Napište svou poptávku na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz

Cena:

 • dospělí: 350 Kč
 • děti 6-15 let: 175 Kč

Počet účastníků:

 • Procházka je určena pro skupinu do 20 účastníků. Minimální počet účastníků je 8.

Procházku organizuje:

 • Kristýna Maková

Procházku vede:

Kontakt na organizátora:

Jaké objekty se zpoplatněným vstupem navštívíme?

Součástí procházky nejsou objekty, do kterých je zpoplatněný vstup.

Místo setkání a další související informace:

 • Informaci o místě setkání obdrží závazně přihlášení účastníci e-mailem před datem konání akce. Případné změny nebo zrušení akce může být oznámeno pouze závazně přihlášeným účastníkům. Změna programu vyhrazena.

Jak se přihlásit?

Účast na akci je možné rezervovat a uhradit pouze on-line a předem, a to buď přímo přes webové rozhraní (níže) nebo na e-mailu info@prahakrizemkrazem.cz. Pokud byste se potřebovali na něco zeptat, pište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz.

Rozhodli jste se na poslední chvíli?

Chcete-li se přihlásit v den konání procházky, napište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, a do e-mailu připište nejen to, kolik účastníků chcete přihlásit, ale i na jakém telefonním čísle vás zastihnu. E-mailovou schránku někdy kontroluju ještě naposledy hodinu před akcí. Pokud vám přijde obratem odpověď (nebo vám zavolám) a bude ještě volné místo, pak hurá (!), můžete se ještě takhle narychlo ke komentované procházce připojit.

Jak uhradit vstupenky?

Místo na procházce je závazně rezervováno po potvrzení přihlášky zaslané na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz a uhrazení příslušné částky na účet 454 277 5036 / 5500. Platbu je třeba provést nejpozději do 7 dnů od přihlášení nebo do dne konání akce (připsání na účet v den konání akce), přihlásíte-li se v kratší době před konáním akce. Instrukce, jak provést platbu, Vám zašle pořadatel po přihlášení na akci.

Změny, storno podmínky a zrušení účasti:

Pokud zjistíte, že se nemůžete procházky zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradníka. Účast lze zrušit nejpozději 3 dny (72 hodin) před akcí, jinak je platný storno poplatek ve výši 100 %.

Pokud se přihlásíte a neuhradíte vstupné do 7 dnů nebo do dne konání akce (den připsání částky na účet), přihlásíte-li se v kratší době před akcí, bude přihláška považována za zrušenou. Nestihli jste zaplatit a přesto se chcete akce zúčastnit? Kontaktujte e-mailem organizátora a můžete se společně domluvit, jak situaci vyřešit.

O změně v počtu účastníků nebo zrušení přihlášky písemně informujte e-mailem organizátora, a to i v případě, že ještě nebyla uhrazena.

Typ procházky:

Praha pod rouškou noci. S jakými dalšími místy v Praze se můžete seznámit v rámci procházek pořádaných v tomto formátu? Zjistíte v programu akcí tady.

Co ještě dodat?

Přeju hezké dny vám všem a těším se na setkání s těmi, kteří přijdou! Kristýna Maková

Přihlaste se na komentovanou procházku on-line přímo z webu:

[wpforms id=“264″ title=“false“ description=“false“]

 

Foto a video: © Kristýna Maková, PrahaKrizemKrazem.cz

 

Procházky, které už proběhly:

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.