Rozcestník pro členy klubu

Na této stránce najdete důležité informace týkající se členství v Klubu Prahy křížem krážem, přehled o tom, co tu proběhlo, co se teprve chystá, i odkazy na konkrétní stránky program – on-line i naživo ve fyzické realitě.

Prohlédněte si, co by vás mohlo zajímat:

On-line přednášky na historická i aktuálnější témata témata

Video procházky po Praze
s komentáři průvodců

Články z rubriky Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové

Ať se vám v klubu líbí a těší vás,
co v klubu zažijete, shlédnete, poslechnete si či najdete!

Kristýna Maková

Kristýna Maková (Foto: Mia Křižková)
Zakladatelka Prahy křížem krážem, Klubu Prahy křížem krážem a průvodkyně Kristýna Maková (Foto: © Mia Křižková, archiv Prahy křížem krážem)

Články z rubriky Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové

Pražské okénko – pod tímto názvem najdete krásné a poutavé čtení o Praze, její historii a lidech, kteří s ní jsou a byli spojeni. V této rubrice pro vás publikujeme každý týden jeden nový článek.

Zamilujte se do krás našeho hlavního města i díky tomu, co mnohdy překvapivého nebo málo známého vám ukáže ve svých textech autorka článků této rubriky, paní spisovatelka Stanislava Jarolímková.
Více o ní si můžete přečíst v jejím medailonku.

Každý pátek se pro vás v rubrice objeví jeden nový článek, který vám přiblíží zajímavosti a perličky z pražské historie i informace o osobách a osobnostech, které jsou s Prahou spojené.

Vyberte si některý z nejnověji publikovaných článků (níže) nebo si prohlédněte celý archiv rubriky.

Články se vám zobrazí celé po přihlášení k vašemu účtu. Pak můžete také procházet webem a prohlížet si na něm vše, co je součástí vašeho aktivního členství.

Spisovatelka Stanislava Jarolímková (Foto: Kateřina Šrajerová, archiv Stanislavy Jarolímkové)
Spisovatelka Stanislava Jarolímková (Foto: Kateřina Šrajerová, archiv Stanislavy Jarolímkové)
 • Prosinec 2023: Program komentovaných a zážitkových procházek Prahou pro veřejnost

  Prosinec 2023: Program komentovaných a zážitkových procházek Prahou pro veřejnost

  I v měsíci prosinci 2023 se můžete zúčastnit procházek Prahou akcí vypsaných pro veřejnost. Připojíte se? Těším(e) se na vás! Od března 2023 jsou termíny akcí Prahy křížem krážem pro veřejnost vypisovány přes portál Českem křížem krážem. Najdete je tady: Individuální termíny procházek, firemní akce nebo i procházky na přání můžete dál objednávat na e-mailu […]

  Přečíst si celý článek


 • I naši předkové chtěli poletovat vzduchem

  I naši předkové chtěli poletovat vzduchem

  Již před mnoha staletími lidem nesporně vadilo, že nedovedou létat jako ptáci a neuvědomovali si, že ve skutečnosti touží uniknout životním strastem, které je čekaly v slzavém údolí. Létáním se zabývaly nejen nejstarší východní kultury či řecká mytologie zastoupená Ikarem a jeho synem Daidalem prchajícím z krétského vězení, ale i dva Pražané. Václav Kadeřávek si nezalétal […]

  Přečíst si celý článek


 • Pávi nebyli oblíbení ani chutní

  Pávi nebyli oblíbení ani chutní

  Pávi pocházející z Indie jsou všežravci a pochutnají si nejen na semenech, rostlinách či hmyzu, ale i na obojživelnících a plazech. Chováni bývali již před tisíci let ve voliérách, parcích či na zahradách, dožívali (a dožívají) se až patnácti let a mohou nahrazovat barometr: před blížícím se deštěm se ukrývají. Jsou schopni uletět bez přestávky až […]

  Přečíst si celý článek


On-line přednášky

Video procházky

Rozhovory (nejen) o Praze

Součástí klubu jsou také živě vysílané rozhovory se zajímavými lidmi. Abych zachovala exkluzivitu klubu, ale zároveň se s vámi mohla o tyhle krásné rozhovory podělit, rozhodla jsem se, že je budu uvolňovat se zpožděním cca 3 měsíců. ❤

První krok: Přihlaste se

.. aby se vám zobrazil veškerý obsah, ke kterému můžete mít přístup.

Přihlásit se ke svému účtu na portálu Praha křížem krážem můžete jednoduše tady.

Chcete si prodloužit členství? Stát se členy klubu? Nebo členství darovat?