Jak vznikla rubrika Jsem pražský turista?
Vítkov – cyklostezka

Jednoduše. Jarmila (Klimešová) a Kristýna (Maková) se potkaly díky kurzu nenásilné komunikace vedeném Helenou Kurzweilovou. Několik let byly v kontaktu přes sociální sítě. Kristýna založila projekt Praha křížem krážem :: zážitkové procházky.

Kristýna Maková (Foto: archiv Kristýny Makové)

Kristýna Maková (Foto: archiv Kristýny Makové)

Pro (ne)přehlednost budu psát i nadále o sobě ve třetí osobě… 😀

V době nouzového stavu (v březnu a dubnu 2020, to jen pro ty, kteří to budou číst v dobách, kdy už nebude na první dobrou jasné, co jsem měla na mysli, neb jak doufám, i toto období tak trochu časem přestane strašit a upadne v lehké zapomnění, poučíme se, ale nebudeme tím žít stále dokola), kdy nebylo možné průvodcovské aktivity realizovat, hledala Kristýna možnosti, jak vytvářet zajímavý obsah, který by mohla sdílet s komunitou lidí, se kterou je projekt propojený na sociálních sítích, zůstat tak s nimi v kontaktu a třeba jim i pomoct se trochu odreagovat u jiných témat.

Na Facebookové stránce i ve skupině Kristýna sdílí příspěvky a aktivity dalších lidí, turistů, průvodců nebo i fotografů. A jelikož Jarmila začala v dubnu 2020 na Facebooku publikovat velmi zajímavé příspěvky o Praze spolu s krátkými vjemy, které můžou upozornit ostatní na to, čeho by si možná jinak ani nevšimli, oslovila ji a domluvily se na tom, že na blogu Kristýna založí tuto rubriku.

Vznikl tak tehle minimalistický a stručný průvodce po Praze, pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat k procházkám na místa, která znají, ale i neznají.

Jsem pražský turista je claim, který vymyslela Jarmila Klimešová. Tím posledním naťuknutím, kdy jí došlo, kdy ji možnosti tohle spojení tak nějak došly, nakonec byla pochvalná poznámka na adresu claimu jedné z členek facebookové skupiny, do které Kristýna některé z příspěvků sdílela.

Jarmila Klimešová (Foto: archiv Jarmily Klimešové)

Jarmila Klimešová (Foto: archiv Jarmily Klimešové)

A na základě toho ji napadlo Jarmilu oslovit. Jarmila publikuje příspěvky na sociálních sítích a Kristýna z toho vytváří webových archiv, na který je možné se jednoduše dostat z adresy PrazskyTurista.cz. Tak. Potěšit se z toho můžete i vy.

Vítejte nám! 🙂

 

P.S. S Jarmilou jsme se také dnes během chvilky domluvily, že bych mohla k jednotlivým příspěvkům připsat vlastní komentář nebo tip z pohledu svého, tedy Kristýny, taktéž milující procházky po Praze a objevování hezkých míst a zákoutí, taktéž turistické průvodkyně a vůbec. Tak se můžete těšit i na ně. Snad vám udělají radost. 🙂

P.S. P.S. Chtěla bych doplnit, že 21. července 2020 založila Jarmila Facebookovou skupinu Jsem pražský turista, ve které teď všechny své příspěvky publikuje.

 

Kdo je Jarmila Klimešová?

Jarmila Klimešová je organizátorka kurzů nenásilné komunikace, milovnice turistiky a autorka claimu Jsem pražský turista. Ráda poznává nová místa a ráda se vrací i tam, kde už to zná. Jak sama o sobě v nadsázce říká: Nejsem polykač kilometrů, ráda se kochám místem, kterým právě procházím. Více informací o Jarmile a aktivitách, kterým se věnuje, se můžete dozvědět na webových stránkách jklimesova.cz.

Jsem pražský turista. Ráda objevuji místa v Praze, která jsou pro mě nová a neznámá. I zde dokážu nachodit hodně kilometrů a objevuji genius loci oblasti, kde se právě nacházím.

>> Archiv rubriky najdete tady. << 

 

21. července 2020 založila Jarmila Klimešová otevřenou Facebookovou skupinu Jsem pražský turista, kde najdete všechny příspěvky pohromadě. Budete-li chtít, přidat se do téhle skupiny můžete i vy. Můžete je s radostí komentovat, chválit, doplňovat o své zážitky, poznatky a zkušenosti, sdílet v komentářích inspiraci, lajkovat, srdíčkovat, co jen budete chtít! 🙂

https://www.facebook.com/groups/602886053980677

Jarmila Klimešová

Autorka rubriky Jsem pražský turista

Rubriky

Sledujte PKK i na sociálních sítích

Máte pro nás námět na téma nebo článek? Máte zájem o rozhovor nebo máte tip na zajímavého respondenta? Ozvěte se nám.

 

Chtěli byste na portálu Praha křížem krážem publikovat vlastní článek? Nebo máte zájem o smysluplné PR pro svůj projekt, knihu nebo podnik? Napište nám.